Внутрішня гідроізоляція підвалів від грунтових вод
Де застосовується:
- Локальні і комплексні рішення
- ремонт, исправление отвода поверхностной воды от здания
- гідроізоляція приміщень (підлога і стіни) зсередини в тому числі при тиску грунтових вод
- Цегляних, з монолітного або збірного залізобетону або комбіновані (в т.ч. підпірні) стіни
Обстеження об'єкта і підрахунок обсягів робіт по м.Києву безкоштовно
Надішліть форму для більш точного розрахунку вартості
Гідроізоляція підвалів: приклад виконаних робіт

Враховуючи всю важливість такого приміщення, як підвал, дуже важливо вчасно задуматися про його гідроізоляції. Адже це приміщення виконує роль не тільки сховища для непотрібних речей і кулінарних заготовок, але і цілком може стати функціональної повноцінної кімнатою. Однак можливо це лише при раціональному підході.
Гідроізоляція підвалів від грунтових вод справу просто обов'язкове, адже такі приміщення дуже схильні скупченню вологи, появі протікання і утворення грибків. Тому гідроізоляція підвальних приміщень, в ідеалі, повинна продумуватися ще на етапі планування будівлі. Адже набагато простіше не допустити, ніж потім розсьорбувати наслідки і в терміновому порядку вирішувати утворилися проблеми в, вже побудованому будинку, яке, введено в експлуатацію.
Проникаюча гідроізоляція
Найбільш ефективні результати, як правило, дозволяє досягти проникаюча гідроізоляція підвальних приміщень, яка проводиться ще в момент зведення фундаменту.
Проникаюча гідроізоляція підвальних приміщень є найбільш прийнятною ще й тому, що вона може бути проведена не виключно із зовнішнього боку бетону, але і як гідроізоляція стін підвалу зсередини. Що дає можливість не розкривати зовнішній периметр будівлі при проведенні робіт з гідроізоляції. А це в свою чергу, дозволяє скоротити витрачений час на проведення ремонтних робіт, а також на виявлення масштабів пошкоджень дренажних систем. Також даний метод гарний і тим, що для нього не потрібні тривалі підготовчі роботи.
А ще дуже важливим є те, що така гідроізоляція підвалу зсередини від грунтових вод має таке важливе перевагу, як екологічність. Адже після обробки бетону або цегли, вони стають абсолютно несприйнятливими до вологи, однак, при цьому, можуть «дихати». Тому в такій будівлі буде приємно і комфортно перебувати.
Коли виконується гідроізоляція підлоги підвалу зсередини, як в принципі і всього приміщення в цілому, проникаючим методом, дуже важливо чітко уявляти собі, що у будь-якого підвалу є найбільш уразливі місця, на які варто звернути максимум уваги. Про цих ділянках нижче:
- Шви примикання - стики фундаменту і стіни, а також стіни і стелі;
- Робочі шви виробленого бетонування, їх ще часто називають холодними швами;
- Різноманітні технологічні отвори, наприклад для кріплень опалубки;
- Місця, де заводяться комунікації;
- Шви деформаційні і температурні;
Технологические карты выполнения работ






На зазначені ділянки наші фахівці звертають особливу увагу і виробляють їх більш ретельну обробку.
Ін'єкційна гідроізоляція підвалу зсередини
Також варто розглянути стала популярною в недавній час ін'єкційну гідроізоляцію. Таким методом може бути проведена внутрішня гідроізоляція підвалу. При цьому, як зазначає більшість фахівців, що працюють в даній сфері, це один з найкращих і надійних методів гідроізолювання.
Основною суттю такого методу є доставка застосовуваних гідроізолюючих засобів в глиб конструкції. Це досягається високим рівнем тиску, який з'являється у зв'язку з використанням спеціального інструментарію - так званих, пакеров.
Нижче хочемо окремо позначити явні переваги такої гідроізоляції:
- Може бути проведена в будь-який час року;
- Не вимагає проведення масштабних будівельних робіт;
- Такі роботи не заважають використанню будівлі за призначенням;
- Підвищує міцність конструкції будівлі;
Однак при всьому при цьому, не варто розраховувати на наявність якогось «чудо-методу», який ефективний завжди і скрізь - його не існує. Саме з цього, нами завжди застосовується індивідуальний підхід, завдяки якому ми точно зможемо підібрати ідеальне рішення для кожного окремо взятого будинку.
Якщо вам необхідна гідроізоляція підвалу, то ціна на цю послугу в нашій компанії найбільш прийнятна і конкурентоспроможна. Тому звертайтеся і ми обов'язково домовимося!
Організація і технологія улаштування ізоляції підвалів
- До складу робіт, передбачених цією технологічною картою, входить наступне:
- - Забезпечення об'єкта необхідними гідроізоляційними матеріалами;
- - Перевірка якості поверхні (наявність цементного молочка,тріщін, каверн та ін.) і набору міцності бетонних та з / бетонних конструкцій ( не нижче 70% від проектної);
- - Вживання заходів з перехоплення та відведення дощових вод на період виконання робіт.
- - Улаштування захисного легко пересувного навісу для виробництва робіт при несприятливих погодних умовах.
- - Підготовка до роботи інструмента і механізмів.
- - Проведення інструктажу з техніки безпеки.
- - Очищення поверхні основи під шар гідроізоляції від сміття, бруду, пилу та жирових плям.
- - Послідовне нанесенням шарів із різних за складом композицій «Акколаст».
- - Улаштування примикань поверхонь та деформаційних швів, що підлягають изоляції.
- - Комісійне приймання закінченого етапу робіт.
1. Коротка технологічна інструкція
- 1.1 Конструктивним рішенням гідроізоляції будівельних конструкцій передбачено нанесення безперервного шару захисного гідроізоляційного покриття по всьому підземному та наземному контуру будівлі, що підлягає захисту за проектом. Захисне покриття представляє собою монолітну полімерну захисну плівку, яка утворюються послідовним нанесенням шарів.
- 1.2 При виконанні робіт захватками, для забезпечення різних за складом композицій «Акколаст». Загальгого монолітного покриття поверхні, наступний фрагмент покриття необхідно наносити з нахлестом в 150 мм. на попереднє покриття.
- 1.3. В місцях примикання поверхонь (внутрішні кути) виконанати полімерну викружку катетом 50 мм з наповненої полімерної композиції Акколаст ВС
- 1.4.В місцях перегинів (зовнішні кути) слід виконати армування склосіткою шириною 200 мм., обмазаною високонаповненою полімерною композицією Акколаст ВС або по вирівняній поверхні склотканиною просоченою композицією Акколаст АС.
- 1.5.По вертикальних кутах фундаменту виконати армування склосіткою шириною 1000 мм. обмазаною високонаповненою полімерною композицією Акколаст ВС або по вирівняній поверхні склотканиною просоченою композицією Акколаст АС.
- 1.6 Деформаційні шви заповнити еластичною полімерною композицією Акколаст ВС.
- 1.7.Покриття можуть наноситися на горизонтальні, вертикальні й похилі цегляні,бетонні поверхні з волоістью до 60% механізованим спосо- бом і вручну.
- 1.8. 2-компонентні композиції серії «Акколаст» складаються з основи та затверджувача, що додається безпосередньо перед приготуванням складу.
- 1.9.При призначенні робіт по влаштуванню захисних покриттів варто враховувати технічний стан конструкції та вплив на конструкцію механічних, фізичних, хімічних факторів, а також природних умов (перепади в температурі зовнішнього повітря,опади) з метою корегування рецептур матеріалів та методів проведення робіт.
- 1.10. Захисне гідроізоляційне покриття складається, в залежності від технічного завдання Замовника, із двох, трьох або більше, пов'язаних між собою шарів:
- - антигрибковий шар за проектом
- - ґрунтувальний шар прозороко кольору (композиція «Акколаст НС»)
- - вирівнюючий зміцнюючий шар сірого або темно-коричневого кольору (наповнена композиція «Акколаст ВС»)
- - захисний шар прозорого кольору або іншого кольору на вимогу Замовника(композиція «Акколаст АС» )
2. Короткий опис та сфери застосування матеріалів
2.1. Ґрунтувальний шар (композиція «Акколаст НС»).
Опис продукту.
Двохкомпонентний : складається з основи й затверджувача.
- Використовується:
- • для гідрофобізації поверхневого шару бетону;
- • як сполучник для іншіх полімерних композицій;
2.2. Зміцнюючий ремонтно-шпаклювальний шар (наповнена композиція «Акколаст ВС»).
Опис продукту.
Двохкомпонентний склад з підвищеною механічною стійкістю
- Використовується:
- • як зміцнююче гідроізоляційне, ударостійке покриття ;
2.3. Захисний шар наповнений під конкретне технічне завдання (абразиво-, хімстійкість,вібрації та ін.) ікомпозиція «Акколаст АС» .
Опис продукту.
Двохкомпонентний склад з підвищеною абразивною та (або) хімічною стійкістю.
Використовується для виробництва захисних покриттів на внутрішніх і зовнішніх поверхнях залізобетонних і металевих конструкцій, резервуарів, очисних споруд, аванкамер насосних станцій та інших гідротехнічних споруд. Роботи можна виконувати у вологому середовищі.
3. Підготовка поверхні
- Поверхня перед нанесенням захисних покриттів повинна бути міцна, чиста, не містити пилу та жирових плям, що погіршують адгезію полімерів до поверхні. За наявності таких - жирові плями знежирюють 10% розчином каустичної соди або розчинниками р-4, р-647, з подальшим промиванням водою й просушуванням.
- 3.2. Для одержання якісного полімерного покриття бетону вся поверхня, що підлягає захисту, піддається механо-ручній обробці. Необхідно видалити цементне «молочко» та слабки фрагменти і нерівності бетону за допомогою механічних засобів (гідро-,піскоструменевими апаратами, та(або) шліфувальними машинами).
- 3.3. Після попереднього очищення бетону у випадку виявлення тріщин, каверн, а також місць неякісного укладання бетону, необхідно виконати ряд операцій з «оброблення» і підготовки тріщін, сколів до ін'єктування дефектних ділянок ремонтним складом (наповнена композиція «Акколаст АС») або шпаклювання ( наповнена композиція «Акколаст ВС»).
- 3.4. Для одержання якісного полімерного покриття металевих конструкцій вся поверхня, що підлягає захисту, піддається механо-ручній обробці. Необхідно видалити пластову іржу з поверхні за допомогою механічних та ручних засобів (гідро-,піскоструменевими апаратами, та(або) шліфувальними машинами і щітками по металу).
- 3.5. Після очищення металевих поверхонь необхідно їх обробити антикорозійним захистним покриттям "Акколаст-НС" з введеним інгібітором коррозії
4. Приготування та нанесення захисних покриттів.
Порядок нанесення захисних покриттів і технологічні терміни їх нанесення.
4.1. Ґрунтувальний шар.
4.1.1. Приготування суміші.
У ємності з композицією «Акколаст НС» додати затверджувач у пропорції 3:1 і ретельно перемішати за допомогою механічної мішалки (міксера) протягом 30 секунд.
- Термін придатності приготовленого до нанесення розчину:
- при температурі навколишнього середовища +10°C - 60 хвилин
- при температурі навколишнього середовища +20°C - 45 хвилин
- при температурі навколишнього середовища +30°C - 30 хвилин
Крім температури навколишнього середовища термін придатності готового розчину залежить від обсягу приготовленої суміші, у зв'язку із цим ґрунтувальний склад готується порціями (від 0,2 до 20 кг).
4.1.2. Метод нанесення.
На очищену поверхню нанести ґрунтувальний шар пензликом, валиком або розпилювачем.
4.1.3. Витрати матеріалу.
При нанесенні композиції «Акколаст НС» у якості пропиточно-зміцнюючого шару, питома витрата матеріалу , в залежності від вологості, температури, пористості та шорсткості поверхні, фактичної міцності бетонуі й кількості дефектів становить, від 0,15 кг/м 2 в один шар.
4.1.4. Очищення інструмента.
Незатверділий матеріал віддаляється дрантям змоченим розчинником Р-6. Затверділий матеріал - шляхом нагрівання электрофеном.
4.2. Зміцнюючий ремонтно-шпаклювальний шар.
4.2.1. Приготування суміші.
У ємності з композицією «Акколаст ВС» додати затверджувач у пропорції 4:1 і ре тельно перемішати за допомогою механічної мішалки (міксера) протягом 30 секунд. В подготовлену композицію додати мінеральний наповнювач у пропорції 2-2,5 :1 Або готову високонаповнену композицію «Акколаст ВС» (шпаклівка) , необхідно перемішати механічною мішалкою в поліетиленовій ємності до однорідної маси протягом 5 хвилин потім додати затверджувач у пропорції 14:1 і перемішувати ще протягом 1-2 хвилин до однорідної маси.
- Термін придатності приготовленої до нанесення композиції:
- при температурі +10°C – 120 хвилин
- при температурі +20°C – 90 хвилин
- при температурі +30°C - 30 хвилин
Крім температури навколишнього середовища термін придатності готового розчину залежить від обсягу приготовленої суміші.
4.2.2 Метод нанесення.
Захисний шар наноситься ракелем або шпателем до одержання гладкої, рівної поверхні. Захисний шар наноситься на свіжий ґрунтувальний шар, що заполімеризувався до стану відлипу, приблизно через 1,5-2 години (залежно від температури та вологості навколишнього середовища). У випадку виникнення технологічної перерви більше 2 годин, необхідно зробити набриск на ґрунтувальний шар рідкого цементного розчину або присипати його сухим піском
4.2.3.Витрати матеріалу.
Питома витрата наповненої композиції становить від 0,8 кг/ м 2., або 2 кг на 1л об'єму і залежить від якості (присутність каверн, тріщін та ін. дефектів) та температури поверхні на яку наноситтся покриття.
4.2.4. Очищення інструмента.
Незатверділий матеріал видаляється дрантям змоченого розчинником . Затверділий матеріал - шляхом нагрівання электрофеном.
4.3. Захисний шар.
4.3.1. Приготування суміші.
Для приготування суміші - наповненої під конкретне технічне завдання композиції «Акколаст АС» , її необхідно перемішати механічною мішалкою в поліетиленовій ємності до однорідної маси протягом 5-ти хвилин потім додати затверджувач у пропорції від 4:1 до 12:1(залежить від конкретного випадку) і перемішувати ще протягом 2-х хвилин до однорідної маси.
- Термін придатності приготовленої до нанесення комозиції:
- при температурі +10°C – 60 хвилин
- при температурі +20°C – 45 хвилин
- при температурі +30°C - 30 хвилин
Крім температури навколишнього середовища термін придатності готового розчину залежить від обсягу приготовленої суміші (до 20 кг).
4.3.2 Метод нанесення.
Захисний шар наноситься розпилювачем, пензелем, гумовим або поліуретановим шпателем до одержання гладкої, рівної поверхні. Захисний шар наноситься на свіжий ґрунтувальний шар, заполімеризований до стану відлипу, приблизно через 1,5-2 години(залежно від температури навколишнього середовища). У випадку виникнення технологічної перерви більше 2 годин, необхідно зробити набриск на ґрунтувальний шар рідкого цементного розчину або присипати його сухим піском.
4.3.3.Витрати матеріалу.
Питома витрата комозиції становить від 0, 2 кг/ м 2 в один шар і залежить від температури, вологості та шорсткостіі поверхні на яку наноситься покриття.
4.3.4. Очищення інструмента.
Незатверділий матеріал видаляється дрантям змоченим розчинником. Отверділий матеріал - шляхом нагрівання электрофеном.
5. Упаковка
Основа композиції поставляється в пластикових відрах з кришкою по 5-10 кг. або 20кг., отверджувач - у каністрах по 1-2кг. або 5кг.
6. Техніка безпеки
- 6.1 При провадженні робіт по виготовленню складів і нанесенню покриттів слід дотримуватися вимог техніки безпеки і протипожежних правил, що викладені в Сніп Ш-4-80 "Техніка безпеки в будівництві", ДЕРЖСТАНДАРТ 12.3.016-87 "Роботи антикорозійні. Вимоги безпеки", СН-245-71 "Санітарні норми проектування промислових підприємств", а також, правила техніки безпеки, що діють на об'єкті.
- 6.2 При нанесенні покриттів у приміщеннях освітлювальна арматура, що перебуває під електричним струмом, і устаткування повинні бути заземлені від статичної електрики за ДСТ 12.1.018-83 і відповідати вимогам "Правил пристрою електроустановок".
- 6.3 При виконанні робіт з нанесення покриттів найменша освітленість у зоні робіт на рівні підлоги повинна становити не менш 50лк відповідно до ДЕРЖСТАНДАРТ 12.1.046-85.
- 6.4 Зберігання похідних компонентів допускається в приміщеннях всіх ступенів вогнестійкості (крім V ступеня).
- 6.5 У приміщеннях зберігання похідних матеріалів, місцях провадження робіт по нанесенню покриттів забороняється користуватися джерелами відкритого вогню, проводити электро- і газозварні роботи.
- 6.6 Приміщення забезпечуються ручними вогнегасниками й азбестовим полотном відповідно до вимог ДЕРЖСТАНДАРТ 12.4.009-83.
- 6.7 До роботи допускаються особи, що пройшли інструктаж з техніки безпеки й медичний огляд, відповідно до вимог Снип Ш-4-80 й "Типової інструкції з техніки безпеки при провадженні робіт зі шкідливими хімічними речовинами в енергетичному будівництві".
- 6.8 При провадженні робіт по улаштуванню покриттів, робітників необхідно забезпечити рукавицями, халатами або комбінезонами із щільної тканини, гумовими рукавичками, захисними окулярами й респіраторами відповідно до ДЕРЖСТАНДАРТ 12.4.011-89.
7. Умови та строк експлуатації покриттів
- 7.1. Полімерні покриття експлуатуються при температурах від -100 до + 120°C .
- 7.2. Технічний ресурс покриттів, в залежності від умов експлуатаціїстановить до 50 років.
- 7.3. Виробник не несе відповідальності за дефекти покриття, що виникли в процесі його неправильної експлуатації (перевищення розрахункових фізико-хімічних навантажень).