МакроEкоТехнології

(044) 209-72-51  (067) 402-80-61

info@met.kiev.ua

(067) 402-80-61

info@met.kiev.ua

(067) 402-80-61

info@met.kiev.ua

Причини руйнування бетону

Причинами руйнування бетону є:

Механічні - висока механічна навантаження - статична, динамічна, знос. Звичайно, нічого вічного немає, але найчастіше механічне руйнування є наслідком          низької якості бетону, або бетону, невідповідного проектним вимогам.

Заморожування - відтавання. Вода, при замерзанні в порах бетону, збільшується в об'ємі на 7%. Виникаючі напруги з плином часу і руйнують бетон.

Власне, корозія бетону, тобто руйнування структури цементного каменю.

1. Корозія, що викликає в першу чергу руйнування бетону.

2. Корозія, що викликає в першу чергу корозію арматури і внаслідок цього руйнування бетону.

Найбільш загальна причина руйнування бетону - карбонізація.

Будучи пористим, бетон добре вбирає вуглекислий газ (СО2), кисень і вологу, присутнє в атмосфері. Здатність бетону вбирати не впливає на міцність самої бетонної          структури, але згубно впливає на арматуру, яка при пошкодженні бетону потрапляють в кислотну середу.

Вапно, що утворюється при гідратації цементу, створює в бетоні лужне середовище, з високим показником Рh (12-14).

Сталева арматура випускається хімічно пасивним і захищеною від лугів нереактивні плівкою (пассіваціонним шаром) оксидованого заліза, що в деякій мірі          захищає арматуру від окислення. У пассіваціонний шар, що покриває сталеву арматуру в бетоні, проникає вуглекислий газ. Вапно нейтралізується шляхом утворення карбонату кальцію,          який знижує показник рH, що призводить до корозії сталі.

СО2+Са(ОН)2 СаСО3+Н2О

Іржа, що формується при окисленні сталевої арматури, збільшує її обсяг, підвищує «внутрішнє» тиск і призводить до розламів бетону і оголення арматури.          Оголені сталеві прути руйнуються ще стрімкіше, що призводить до швидкого зношування бетону.

Вплив сульфатів

Вплив солей сірчаної кислоти може також призвести до руйнування бетонних конструкцій.

Сульфати вступають в реакцію з іншими хімічними компонентами, що утворюють крейда, еттрінгіди і таумасіти, у відповідності з наступними хімічними реакціями:

Са(ОН)2+SО4 = +2Н2ОСаSО4*2Н2О+2OH

CaO*Al2O3*6H2O + 3 (CaSO4*2H2O) + 26H2O3СаО*Al2O3*CaSO4*32H2O (еттрінгіди)

CaO*SiO2*H2O + Ca(OH)2 + CO2 + 11H2O + CaSO4*2H2O

CаCO3*CaSO4*CaSiO3*15H2O (таумасіти)

Освіта цих продуктів всередині структури бетону призводить до збільшення об'єму, що тягне за собою утворення тріщин в бетоні і подальшого розлому конструкції.          Конструкція стає нестабільною.

Вплив хлоридів

Іншою важливою причиною руйнування бетону є іони хлоридів, які з'єднуються з солями морської води і солями, що використовуються для боротьби з льодом на дорогах.          Хлориди можуть знаходитися і в самому бетоні, потрапляючи туди з забрудненими матеріалами, які використовувалися в створенні конструкції.

Хлориди коррозіруют на прутах арматури, руйнуючи пассіваціонний шар оксидованого заліза, що призводить до подальшого окислення.

Кухонна сіль призводить до вступу лугів в реакцію з аморфним кварцом з подальшим утворенням лужного силікату, який збільшується в об'ємі під впливом          атмосферної вологи, будучи причиною утворення тріщин, в яких будуть помітні типові білі патьоки.

Сіль, руйнує як сталеву арматуру, так і сам бетон, який містить такі реактивні компоненти, як аморфний кварц. Руйнування, викликані хлоридом кальцію, сприяють          прискоренню корозії арматури. Солі, вступаючи в реакцію з гідратом кальцію, що знаходяться в бетоні, утворюють оксидований гідрат кальцію з подальшим збільшенням обсягу

СаCl2 + Ca(OH)2 + H2OСаО*CaCl2*2Н2О

Цикли мороз-відлига

Вода є каталізатором для всіх агресивних компонентів і описаних хімічних реакцій. Тому дуже важливо розуміти всю важливість гідроізоляції бетону. Зміни стану молекул води, що відбуваються під час відлиг і заморозків з          утворенням льоду здатні збільшити обсяг приблизно на 9%. Виникаючий тиск призводить до утворення тріщин і розломів в бетоні. Ефективним способом допомагає          контролювати процес розширення (утворення льоду або оксидованого кальцію) можуть бути мікроскопічні бульбашки повітря, які забезпечать провітрювання і зменшують          вплив кристалів льоду на структуру бетону зсередини.

Переважна кількість будівельників знає тільки те, що бетон набирати міцність 28 днів і все!

Але вони забули, що бетон може набирати міцність тільки у вологому середовищі. Тому, особливо в перші дні після замісу, необхідно максимально утримувати воду в бетоні.          Це може бути розсипання по поверхні бетону і періодичне зволоження піску або тирси, укриття поліетиленовою плівкою або обробка спеціальним          плівкотвірних складом. Чим бетон міцніше, тим менше в ньому пір, тим ефективніше він чинить опір агресивному зовнішньому впливу.

Агресивна речовина буде впливати тільки з поверхні, а не в товщі бетону. Лікувати бетон, особливо на діючих об'єктах і при неможливості вивести даний об'єкт          з експлуатації, досить важко і дорого.

Ремонт та гідроізоляція залізобетонних конструкцій. технологічна карта

1. Підготовка до виконання робіт
1.1. Механічне видалення ділянок "слабкого" бетону.
1.2. Механічне очищення арматури від слідів корозії.
2. Обробка поверхні арматури
2.1. Нанесення антикорозійного складу
3. Обробка поверхні старого бетону
3.1. Нанесення праймерной шару між старим і новим бетоном
4. Відновлення зруйнованого бетону
4.1. Заповнення порожнеч спеціальним ремонтним складом
5. Гідроізоляція поверхні
5.1. Нанесення гідроізоляційного покриття
6. Захист поверхні бетону від агресивного впливу зовнішнього середовища
6.1. Нанесення захисного еластичного покриття