МакроEкоТехнології

(044) 209-72-51  (067) 402-80-61

info@met.kiev.ua

(067) 402-80-61

info@met.kiev.ua

(067) 402-80-61

info@met.kiev.ua

Гідроізоляція фундаменту і цоколя будинку в Києві

Вартість робіт: від 40 грн./м2

Де застосовується:

  • Комплексна (починаючи з улаштування піщаної подушки і фундаментних плит)
  • Гідроізоляція фундаментних плит Київ
    • під час тиску грунтових вод
    • випуски арматури, деформаційні шви між ростверком, приямки, закладні деталі

Обстеження об'єкта і підрахунок обсягів робіт по м.Києву безкоштовно

Гідроізоляція фундаменту: приклад виконаних робіт

Гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція будь-якого будинку повинна проводитися комплексно. Такий підхід забезпечує довговічність будови і не чутливість його до впливу вологи. Якщо ви хочете ефективно захистити будинок від вологи, то починати необхідно з фундаменту.

Захистити будівлю і матеріал, з якого вона побудована від руйнівного впливу вологи і агресивного середовища допоможе гідроізоляція фундаменту.

Гідроізоляція фундаменту необхідна в будь-якому випадку і ця необхідність не залежить - це просто таки необхідний захід. Проте в різних випадках дана процедура має різну спрямованість. Якщо ж мається на увазі гідроізоляція цоколя, то це робиться для недопущення попадання вологи в цокольні приміщення. Як показує практика, виправляти помилки гідроізоляції в процесі експлуатації будинку обходиться дуже дорого, та й сам процес цей дуже складний. Тому, для того щоб убезпечити себе, краще відразу ж звернутися до фахівців, які виконають всі роботи якісно ще на етапі будівництва.

В яких ситуаціях гідроізоляція фундаменту обов'язкова?

Якщо дивитися на речі реально, то будь фундамент необхідно захищати від впливу поверхневих і ґрунтових вод. Для цих цілей, наприклад, конструюється вимощення. Однак воно не панацея і часто обійтися без додаткової гідроізоляції просто неможливо. Нижче ми розповімо про те, як і коли найбільш доцільно проводити даний вид робіт.

Отже, гідроізоляція фундаменту потрібна в таких випадках:

  • У тому випадку, коли рівень води перевищує нижню позначку фундаменту;
  • Відстань від крайньої точки фундаменту до початку грунтових вод менше 100 сантиметрів;
  • Якщо будинок зводиться не на скелястих грунтах;

Технологічні карти: гідроізоляція фундаментів Київ

Проводимо гідроізоляція стін, підвалу та підлоги правильно!

Важливо звернути увагу на те, що виконувати гідроізоляцію приміщення можна як комплексно (виконати горизонтальну, вертикальну обробку і встановити дренаж), так і однотипно. Все залежить від конкретної ситуації і окремо взятого будинку. Наприклад, якщо будинок побудований без підвалу, то в цьому випадку досить буде застосувати лише горизонтальну гідроізоляцію - по обрізу підстави, трохи виходячи за вимощення. Природно, що для гідроізоляції використовуються довговічні, негниючі матеріали і розчини. Які вже встигли добре зарекомендувати себе - експерименти в цій справі зовсім ні до чого.

Найпоширеніші способи гідроізоляції, які користуються найбільшою популярністю серед наших замовників:

Гідроізоляція фундаменту зсередини або проникаюча гідроізоляція

Гідроізоляція фундаменту зсередини, іменована, як проникаюча гідроізоляція, є найбільш актуальним способом захисту фундаменту. Її суть у тому, що ще на етапі будівництва, гідроізоляційний розчин, проникаючи в бетон, кристалізується і стає частиною його структури. Відповідно, конструкція фундаменту повністю знаходиться під захистом і волога не має жодних шансів на проникнення в будинок.

Внутрішня гідроізоляція фундаменту ін'єкційним методом

Суть даного методу внутрішньої гідроізоляції в тому, що під високим тиском відбувається подача гидроізоляційного складу. Цей спосіб відмінно підійде для гідроізоляції таких матеріалів, як бетон, цегла, пінобетон. Ін'єкційний метод гідроізоляції ефективно бореться з капілярним підсмоктуванням вологи, тому що блокує навіть непомітні пори в матеріалі фундаменту. Ін'єкційний метод може реалізуватися наступними матеріалами:

  • Цементний склад;
  • Гелі;
  • Смоли;

Гідроізоляція цокольного поверху (його швів)

У кожному будинку передбачені деформаційні шви різного призначення. Наприклад - усадочні, температурні, антисейсмічні. Якщо говорити про грамотну їх герметизацію, то вона повинна виконуватися лише пружніми матеріалами, які мають обгрунтовані гідроізоляційні властивості.

І не має значення, де саме розташовано конкретну будівлю - в місті чи далеко від нього, в будь-якому випадку, деформаційні шви піддаються досить інтенсивним навантаженням. Тому, якщо виконувати гідроізоляцію швів звичайними матеріалами, то вже незабаром можна буде виявити її нездатність виконувати покладені функції. Знаючи про такі особливості, ми завжди проводимо гідроізоляцію за допомогою різнорідних матеріалів і строго з урахуванням конструктивних особливостей будівлі. Основне правило для наших фахівців - реалізувати лише перевірені, добре зарекомендовані комплексні рішення!

Якщо ви замислюєтеся над тим, як провести гідроізоляцію фундаменту або як повинна виконуватися гідроізоляція цокольного поверху зсередини, то напевно ви знаходитесь на початковому етапі будівництва. Не дивно, що ви вивчаєте масу сайтів і намагаєтеся знайти для себе найбільш надійну компанію, якій можна доручити виконання такого відповідального завдання. Якщо це так, то будемо раді співпраці!

І до речі хочемо зауважити, що нашими фахівцями виконується дійсно якісна гідроізоляція фундаменту, а її ціна цілком прийнятна і здатна задовольнити навіть найвимогливішого або економного замовника.

Крім перерахованого вище, якісна гідроізоляція фундаменту «під ключ» передбачає наявність розгорнутої дренажної системи, яку можна виконати вже після завершення зведення будівлі. Вона буде виводити скупчується воду за межі фундаменту, що якісно відіб'ється на його довговічності.

Принцип роботи дренажної системи полягає в викопуванні невеликих траншей навколо будівлі, на дно яких будуть покладені перфоровані труби, що виводять грунтові й атмосферні води в облаштований раніше невеликий колодязь. Для цього знадобиться окоп невеликої глибини, влаштований з уклоном в ямку. Дно окопу буде закладено геотекстилем, який не дасть волозі вбиратися в фундамент, під ним буде розташовуватися насип з щебеню або гравію заввишки в 5 см. Вода, що йде з поверхні і грунту, буде скочуватися по трубах у викопаний колодязь, а гравій не дасть траншеям засмітитися. Після закінчення робіт з траншеєю, вона буде засипана землею, зробивши пристосування невидимим для очей.

Якісна гідроізоляція фундаменту (ціна процедури залежить від списку використовуваних матеріалів і технологій), зробить ваше будова більш довговічним, не давши процесу вбирання води здійснюватися в повну силу.

Організація і технологія улаштування ізоляції

До складу робіт, передбачених цією технологічною картою, входить наступне:
- Забезпечення об'єкта необхідними гідроізоляційними матеріалами.
- Перевірка якості поверхні (наявність цементного молочка,тріщін, каверн та ін.) і набору міцності бетонних та з / бетонних конструкцій ( не нижче 70% від проектної).
- Вживання заходів з перехоплення та відведення дощових вод на період виконання робіт.
- Улаштування захисного легко пересувного навісу для виробництва робіт при несприятливих погодних умовах.
- Підготовка до роботи інструмента і механізмів.
- Проведення інструктажу з техніки безпеки.
- Очищення поверхні основи під шар гідроізоляції від сміття, бруду, пилу та жирових плям.
- Послідовне нанесенням шарів із різних за складом композицій «Акколаст» .
- Улаштування примикань поверхонь та деформаційних швів, що підлягають изоляції.
- Комісійне приймання закінченого етапу робіт.

1. Коротка технологічна інструкція

В інструкції надано вказівки по призначенню та базовим складам композицій, які пройшли перевірку часом на промислових об'єктах України.

  • 1.1. Роботи, із застосуванням композицій «Акколаст» для абразивного й гідроізоляційного захисту конструкцій, можливо виконувати при температурі від -5 С до +60 С, при вологості повітря та поверхні до 98%.
  • 1.2. 2-компонентні композиції серії «Акколаст» складаються з основи та затверджувача, що додається безпосередньо перед приготуванням складу.
  • 1.3. Покриття можуть наноситися на горизонтальні, вертикальні й похилі бетонні та металеві поверхні механізованим способом і вручну.
  • 1.4. 2-компонентные композиции серии «Акколаст» состоят из основы и отвердителя, что добавляется непосредственно перед приготовлением состава.
  • 1.5. При призначенні робіт по улаштуванню захисних покриттів варто враховувати технічний стан конструкції та вплив на конструкцію механічних, фізичних, хімічних факторів, а також природних умов (перепади в температурі зовнішнього повітря,опади) з метою корегування рецептур матеріалів та методів проведення робіт.
  • 1.6. Захисне покриття складається, в залежності від технічного завання Замовника, із двох або трьох ( і більше) пов'язаних між собою шарів:
    • - ґрунтувальний шар (композиція «Акколаст НС» );
    • - зміцнюючий шар (наповнена композиція «Акколаст ВС»);
    • - захисний гідроізоляційний шар (композиція «Акколаст АС» );
    • - захисний хімічно- та (або) абразивостійкий шар (наповнена під конкретне технічне завдання композиція «Акколаст АС»).
  • 1.7. У випадку наявності в поверхні бетону каверн, тріщин, сколів та інших ушкоджень, їх необхідно зашпаклювати ремонтним складом - «Акколаст ВС».

2. Короткий опис та сфери застосування матеріалів

2.1. Ґрунтувальний шар (композиція «Акколаст НС»).

Опис продукту.

Двохкомпонентний : складається з основи й затверджувача.

Використовується:

  • • для гідрофобізації поверхневого шару бетону;
  • • як сполучник для іншіх полімерних композицій;

2.2. Зміцнюючий ремонтно-шпаклювальний шар (наповнена композиція «Акколаст ВС») .

Опис продукту.

Двохкомпонентний склад з підвищеною механічною стійкістю

Використовується:

  • • як зміцнююче гідроізоляційне, ударостійке покриття;

2.3. Захисний шар

Наповнений під конкретне технічне завдання (абразиво-, хімстійкість,вібрації та ін.) ікомпозиція «Акколаст АС».

Опис продукту:

Двохкомпонентный склад з підвищеною абразивною та (або) хімічною стійкістю. Використовується для виробництва захисних покриттів на внутрішніх і зовнішніх поверхнях залізобетонних і металевих конструкцій, резервуарів, очисних споруд, аванкамер насосних станцій та інших гідротехнічних споруд. Роботи можна виконувати у вологому середовищі.

3. Підготовка поверхні

  • 3.1. Поверхня перед нанесенням захисних покриттів повинна бути міцна, чиста, не містити пилу та жирових плям, що погіршують адгезію полімерів до поверхні. За наявності таких - жирові плями знежирюють 10% розчином каустичної соди або розчинниками р-4, р-647, з подальшим промиванням водою й просушуванням.
  • 3.2. Для одержання якісного полімерного покриття бетону вся поверхня, що підлягає захисту, піддається механо-ручній обробці. Необхідно видалити цементне «молочко» та слабки фрагменти і нерівності бетону за допомогою механічних засобів (гідро-,піскоструменевими апаратами, та(або) шліфувальними машинами).
  • 3.3. Після попереднього очищення бетону у випадку виявлення тріщин, каверн, а також місць неякісного укладання бетону, необхідно виконати ряд операцій з «оброблення» і підготовки тріщін, сколів до ін'єктування дефектних ділянок ремонтним складом (наповнена композиція «Акколаст АС») або шпаклювання ( наповнена композиція «Акколаст ВС»).
  • 3.4. Для одержання якісного полімерного покриття металевих конструкцій вся поверхня, що підлягає захисту, піддається механо-ручній обробці. Необхідно видалити пластову іржу з поверхні за допомогою механічних та ручних засобів (гідро-,піскоструменевими апаратами, та(або) шліфувальними машинами і щітками по металу).
  • 3.5. Після очищення металевих поверхонь необхідно їх обробити антикорозійним захистним покриттям "Акколаст-НС" з введеним інгібітором коррозії

4. Приготування та нанесення захисних покриттів.

Порядок нанесення захисних покриттів і технологічні терміни їх нанесення.

4.1. Ґрунтувальний шар.

4.1.1. Приготування суміші.

У ємності з композицією «Акколаст НС» додати затверджувач у пропорції 3:1 і ретельно перемішати за допомогою механічної мішалки (міксера) протягом 30 секунд.

Термін придатності приготовленого до нанесення розчину:

  • при температурі навколишнього середовища +10°C - 60 хвилин
  • при температурі навколишнього середовища +20°C - 45 хвилин
  • при температурі навколишнього середовища +30°C - 30 хвилин

Крім температури навколишнього середовища термін придатності готового розчину залежить від обсягу приготовленої суміші, у зв'язку із цим ґрунтувальний склад готується порціями (від 0,2 до 20 кг).

4.1.2. Метод нанесення.

На очищену поверхню нанести ґрунтувальний шар пензликом, валиком або розпилювачем.

4.1.3. Витрати матеріалу.

При нанесенні композиції «Акколаст НС» у якості пропиточно-зміцнюючого шару, питома витрата матеріалу , в залежності від вологості, температури, пористості та шорсткості поверхні, фактичної міцності бетонуі й кількості дефектів становить, від 0,15 кг/м 2 в один шар.

4.1.4. Очищення інструмента.

Незатверділий матеріал віддаляється дрантям змоченим розчинником Р-6.

Затверділий матеріал - шляхом нагрівання электрофеном.

4.2. Зміцнюючий ремонтно-шпаклювальний шар.

4.2.1. Приготування суміші.

У ємності з композицією «Акколаст ВС» додати затверджувач у пропорції 4:1 і ре тельно перемішати за допомогою механічної мішалки (міксера) протягом 30 секунд

В подготовлену композицію додати мінеральний наповнювач у пропорції 2-2,5 :1

Або готову високонаповнену композицію «Акколаст ВС» (шпаклівка) , необхідно перемішати механічною мішалкою в поліетиленовій ємності до однорідної маси протягом 5 хвилин потім додати затверджувач у пропорції 14:1 і перемішувати ще протягом 1-2 хвилин до однорідної маси.

Термін придатності приготовленої до нанесення композиції:

  • при температурі +10°C – 120 хвилин
  • при температурі +20°C – 90 хвилин
  • при температурі +30°C - 30 хвилин

Крім температури навколишнього середовища термін придатності готового розчину залежить від обсягу приготовленої суміші

4.2.2 Метод нанесення.

Захисний шар наноситься ракелем або шпателем до одержання гладкої, рівної поверхні. Захисний шар наноситься на свіжий ґрунтувальний шар, що заполімеризувався до стану відлипу, приблизно через 1,5-2 години (залежно від температури та вологості навколишнього середовища). У випадку виникнення технологічної перерви більше 2 годин, необхідно зробити набриск на ґрунтувальний шар рідкого цементного розчину або присипати його сухим піском.

4.2.3.Витрати матеріалу.

Питома витрата наповненої композиції становить від 0,8 кг/ м 2., або 2 кг на 1л об'єму і залежить від якості (присутність каверн, тріщін та ін. дефектів) та температури поверхні на яку наноситтся покриття.

4.2.4. Очищення інструменту.

Незатверділий матеріал видаляється дрантям змоченого розчинником. Затверділий матеріал - шляхом нагрівання электрофеном.

4.3. Захисний шар.

4.3.1. Приготування суміші.

Для приготування суміші - наповненої під конкретне технічне завдання композиції «Акколаст АС» , її необхідно перемішати механічною мішалкою в поліетиленовій ємності до однорідної маси протягом 5-ти хвилин потім додати затверджувач у пропорції від 4:1 до 12:1(залежить від конкретного випадку) і перемішувати ще протягом 2-х хвилин до однорідної маси.

Термін придатності приготовленої до нанесення комозиції:
при температурі +10°C – 60 хвилин
при температурі +20°C – 45 хвилин
при температурі +30°C - 30 хвилин

Крім температури навколишнього середовища термін придатності готового розчину залежить від обсягу приготовленої суміші (до 20 кг).

4.3.2 Метод нанесення.

Захисний шар наноситься розпилювачем, пензелем, гумовим або поліуретановим шпателем до одержання гладкої, рівної поверхні. Захисний шар наноситься на свіжий ґрунтувальний шар, заполімеризований до стану відлипу, приблизно через 1,5-2 години(залежно від температури навколишнього середовища). У випадку виникнення технологічної перерви більше 2 годин, необхідно зробити набриск на ґрунтувальний шар рідкого цементного розчину або присипати його сухим піском.

4.3.3.Витрати матеріалу.

Питома витрата комозиції становить від 0, 2 кг/ м 2 в один шар і залежить від температури, вологості та шорсткостіі поверхні на яку наноситься покриття.

4.3.4. Очищення інструмента.

Незатверділий матеріал видаляється дрантям змоченим розчинником. Отверділий матеріал - шляхом нагрівання электрофеном.

5. Упаковка

Основа композиції поставляється в пластикових відрах з кришкою по 5-10 кг. або 20кг., отверджувач - у каністрах по 1-2кг. або 5кг.

6.Техніка безпеки

  • 6.1 При провадженні робіт по виготовленню складів і нанесенню покриттів слід дотримуватися вимог техніки безпеки і протипожежних правил, що викладені в Сніп Ш-4-80 "Техніка безпеки в будівництві", ДЕРЖСТАНДАРТ 12.3.016-87 "Роботи антикорозійні. Вимоги безпеки", СН-245-71 "Санітарні норми проектування промислових підприємств", а також, правила техніки безпеки, що діють на об'єкті.
  • 6.2 При нанесенні покриттів у приміщеннях освітлювальна арматура, що перебуває під електричним струмом, і устаткування повинні бути заземлені від статичної електрики за ДСТ 12.1.018-83 і відповідати вимогам "Правил пристрою електроустановок".
  • 6.3 При виконанні робіт з нанесення покриттів найменша освітленість у зоні робіт на рівні підлоги повинна становити не менш 50лк відповідно до ДЕРЖСТАНДАРТ 12.1.046-85.
  • 6.4 Зберігання похідних компонентів допускається в приміщеннях всіх ступенів вогнестійкості (крім V ступеня).
  • 6.5 У приміщеннях зберігання похідних матеріалів, місцях провадження робіт по нанесенню покриттів забороняється користуватися джерелами відкритого вогню, проводити электро- і газозварні роботи.
  • 6.6 Приміщення забезпечуються ручними вогнегасниками й азбестовим полотном відповідно до вимог ДЕРЖСТАНДАРТ 12.4.009-83.
  • 6.7 До роботи допускаються особи, що пройшли інструктаж з техніки безпеки й медичний огляд, відповідно до вимог Снип Ш-4-80 й "Типової інструкції з техніки безпеки при провадженні робіт зі шкідливими хімічними речовинами в енергетичному будівництві".
  • 6.8 При провадженні робіт по улаштуванню покриттів, робітників необхідно забезпечити рукавицями, халатами або комбінезонами із щільної тканини, гумовими рукавичками, захисними окулярами й респіраторами відповідно до ДЕРЖСТАНДАРТ 12.4.011-89.

7. Умови та строк експлуатації покриттів

  • 7.1. Полімерні покриття експлуатуються при температурах від -100 до + 120°C .
  • 7.2. Технічний ресурс покриттів, в залежності від умов експлуатаціїстановить до 50 років.
  • 7.3. Виробник не несе відповідальності за дефекти покриття, що виникли в процесі його неправильної експлуатації (перевищення розрахункових фізико-хімічних навантажень).
Отримайте безкоштовну консультацію!